İç Tesisat ve Kolon Hattı

İç Tesisat ve Kolon Hattı

İç Tesisat ve Kolon Hattı

Kolon Tesisatı

Enerya’nın apartmanınızın kapısına kadar, yolların altından borularla getirmiş olduğu gazı, daire kapılarına getirir. Yani bir Enerya yetkili doğalgaz firmasıyla anlaşırsınız, o yetkili doğalgaz firması apartmanınızın kapısındaki doğalgaz kutusundan, her dairenin kapısında birer vana olacak şekilde binanızın içerisine boru tesisatı yapar. Işte bu tesisata biz kolon tesisatı ismini veriyoruz.


İç Tesisat

Kombiye, ocağa veya doğalgaz sobasına giden, evinizin içinde bulunan doğalgaz tesisatına verilen isimdir. İç tesisatta da yetkili firmanın yapmış olduğu işlem, kolon tesisatı yapılan binanın daire kapılarındaki vanalardan gazı alıp, daire içerisindeki kombi, doğalgaz sobası ve ocağa kadar boru tesisatı yapmaktır.

Kolon tesisatı yapılmamış apartmanda bulunan daireye iç tesisat döşenemez.

Firmamıza düşen görev, binanıza en uygun şekilde kolon hattı projenizi ve tesisatınızı bina mimarisine ve kullanım kolaylığına göre Enerya şartnamesine uygun olarak yaparak kullanıma hazır hale getirmektedir.

İç tesisat da ise mutfak ve ısıtıcı cihaz grubuna (kombi, şofben, doğalgaz sobası v.b.) kolon hattıyla kapıya kadar getirilen gaz, daire içi mimarisine uygun olarak en uygun ve estetik şekilde cihaz bağlantı noktalarına kadar ulaştırılır. Bu işlemlerde esas aldığımız kriterler Enerya şartnamelerine uygun olarak siz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda doğalgazı huzur ve güven içinde kullanmanızı sağlamaktır.