Kombi Tesisat Taahhütü

Kombi Tesisat Taahhütü

Kombi Tesisat Taahhütü

Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken birçok püf nokta vardır. Bunlara dikkat edilmediği takdirde ısınamama ya da gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu da gereksiz maliyetlere, zahmetli tadilat işlemlerinin tekrardan yapılmasına yol açmaktadır.


Tesisat Borularının Gidiş Yönü: 

Kalorifer tesisatı yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan birisi tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesidir. Tesisatın, mümkün olduğu kadar kısa ve az dönüşlü bir şekilde yapılması gerekir. Bu sayede kayıplar azaltılmış olur. Dolayısıyla hem ısınma miktarı artar hem de ısı kaybı oluşmaz ve tasarruf sağlanır. Tarafımızca yapılacak olan keşif ile tesisat borularının nasıl en iyi şekilde gideceği belirlenir belirlenen yola göre ustalarımız bilgilendirilir ve tesisat yapım işlemine bu şekilde başlanır.


Radyatör Seçiminin Yapılması: Kalorifer Tesisatı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da radyatörlerin seçimidir. Radyatör seçimi odanın büyüklüğüne göre, odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık arz etmektedir. Eğer odanızda gereğinden fazla radyatör kullanırsanız gereğinden fazla ısınma sonucu fatura miktarınızda artış olur. Radyatörleri gereğinden az kullanırsanız da ısınamazsınız. Radyatör seçimi konusunda  da firmamız, keşif hizmeti sırasında odalarınızda kullanılacak radyatörleri optimum düzeyde seçerek sizlerin rahat ve konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaklardır. 


Kombi Yeri ve Seçimi: 

Kalorifer Tesisatı yapımında diğer önemli konulardan biri de kombi yerinin seçimidir. Kombi yerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu banyoya veya mutfağa yakın bir yer seçilmesidir. Çünkü kombi mutfağa veya banyoya  ne kadar uzak olursa su sarfiyatı o kadar artar dolayısıyla da kombi sıcak suyu ulaştırmak için daha fazla çalışacağından gaz sarfiyatı da artacaktır. Bu nedenle kalorifer tesisatı yapımında, en çok dikkat ettiğimiz konuların başında kombi yeri seçimi gelmektedir. Ayrıca kombinin kapasitesinin seçimi, evin konumuna göre kombinin seçimi, müşterinin istediği ve konfor şartlarına göre; deneyimli personelimiz tarafından siz müşterilerimize tüm özellikler anlatılarak yapılmaktadır.