Yangın Tesisatı Projeleri

Yangın Tesisatı Projeleri

Yangın Tesisatı Projeleri

Yangın tesisatı, yapının uygun cihazlarla yangından korunması için yapılan tesisattır. Yangın tesisatı başlıca yangın dolapları veya sprink yağmurlama sistemi ile yapılar koruma altına alınır. Uygun cihaz seçimi ve hesaplarıyla projelendirme ve uygulama hizmetini vermekteyiz.

- Yangın Dolabı, Hidrant, Pompa, Hortum, Tüp vs Ekipmanları
- Sprinkler Sulu-Kuru Söndürme Sistemleri
- Gazlı Söndürme Sistemleri
- Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

İş yerleri ile otoparklarda yaygın bir şekilde kullanılarak yangınlara karşı önleyici bir sistemdir. Mahalde oluşmakta olan ısı yükselmeleri durumlarında otomatik olarak sistemleri açan düzeneklere her an 24 saat hazır olarak kullanılan bir sistemdir.

Herhangi bir yangın sırasında dumanın detektörler devreye girerek, o bölgedeki alanların önünü açarak, suyun sprinklere kavuşmasını sağlar.

Ortamların ısınmaları ile sprinkleri patlar ve yağmurlama sistemleri sayesinde yangınlara ilk müdahale yapılır. Yangın sistemlerinde depo ile yangın pompası binanın su tüketim alanlarının dışında hesaplanmaktadır. Binaların ortak mahallerde yangın dolabına yerleştirilmiş 20 - 30 metre arasında hortumlarla ilk müdahale yapılmaktadır.
Yangın sistemlerinin, kuru ve sulu sistemi olarak dizayn edilmektedir. Örnek olarak yağ fabrikalarının sulu sistemleri yerine holo gaz ya da kükürt kullanılarak ilk müdahale yapılmaktadır.